Vieno, kelių ar net visų dantų netekimo priežastys gali būti pačios įvairiausios – genetinis polinkis, bendrinės ligos arba netinkama dantų priežiūra. Specialistų teigimu kas trečias vyresnio amžiaus pacientas yra netekęs visų dantų, o ir jaunų, darbingo amžiaus žmonių neaplenkia šios bėdos. Deja, žmonių, kuriems trūksta bent vieno danties yra gerokai daugiau nei būtų galima pamanyti. Odontologai įspėja – šios problemos negalima ignoruoti.

Smunka savivertė, o ilgainiui atsiranda ir akivaizdūs pakitimai

Priekinių dantų netekimas ignoruojamas gerokai rečiau, tačiau į dantis, kurių niekas nemato ranka numojama gan dažnai. Kartais burnoje atsivėrusios trūkstamų dantų ertmės lieka užmaršty metų metus, o žmogus taip ir nesusimąsto, jog tai tarsi uždelsta, tiksinti bomba. Skamba keistai? Tiesa ta, jog net ir vieno danties netekimas gali pridaryti daug žalos.

Kokie pojūčiai netekus danties aplanko iš pradžių ir, kokių pasekmių galima tikėtis ateity? Pirmasis poveikis, kurį iš karto pajuntame – tai fizinis diskomfortas kasdieniame gyvenime. Tampa sunkiau kramtyti, burnoje jaučiamas nemalonus tarpas, kramtymo metu kietam maistui palietus minkštuosius audinius, kur anksčiau buvo dantis, jaučiamas skausmas. Antrasis poveikis – psichologinis diskomfortas. Jei netekome danties matomoje burnos vietoje, tampa nejauku šypsotis, o kartais net ir kalbėti. Kai kuriais atvejais gali pasireikšti net ir šveplavimas, kuris žmogaus emocinę būklę ir savivertę dar labiau nusmukdo žemyn. Slogi nuotaika ir nepasitikėjimas savimi, deja, bet gali tapti nuolatiniu palydovu.

Specialistai įspėja, jog šios problemos tik „ledkalnio viršūnė”. Su laiku bėdų tik daugėja. Jeigu prarastas dantis ilgą laiką nėra atkuriamas, atsiranda įvairiausių pakitimų. Tuščioje vietoje, kur anksčiau buvo dantis, ima tirpti kaulas, žandikaulis deformuojasi, likę dantys grūdasi vienas link kito ir išsiklaipo. Tai – ne tik estetinė problema. Pasitaiko atvejų, kai dėl šio proceso užspaudžiamas nervas ir žmogui ima tirpti žandikaulis ar nuolat skaudėti galvą.

Neturint šoninių dantų kaulas atrofuojasi, tad požymiai pasimato ir veide – įdumba skruostai, formuojasi veido raukšlės, atrodome senesni, nei esame iš tikrųjų. Jei trūksta šoninių dantų, visas kramtymas tenka priekiniams dantims, tad jie daug greičiau susidėvi, nudyla.

Implantacija – pažangiausias ir patikimiausias dantų atkūrimo metodas

Šiandien nėra abejonių, kad net ir vieno danties trūkumą reikia kuo skubiau kompensuoti. Nors šiuolaikinė odontologija siūlo kelis dantų atkūrimo metodus, geriausias ir ilgaamžiškiausias būdas tai padaryti yra dantų implantai, nes su jais galima atkurti tiek danties šaknį, tiek danties vainikėlį. Taip pat vertėtų žinoti, jog dantų atkūrimas implantais yra tas sprendimas, kuris tausoja aplinkinių dantų audinius. Tiesiai į buvusią danties vietą yra sriegiamas titaninis implantas, o ant jo fiksuojamas vainikėlis. Šiuo atveju nėra pažeidžiami gretimi dantys.

Visas dantų implantavimo procesas susideda iš kelių etapų – konsultacijos ir gydymo plano sudarymo, laikino protezavimo, kontrolės ir nuolatinių vainikėlių protezavimo ant implantų. Implantacijos dieną vieno apsilankymo metu yra įsriegiami dantų implantai, o ant jų iš karto uždedami gražūs, patogūs, natūraliai atrodantys laikini dantys. Laikinų dantų išvaizda nesiskiria nuo natūralių dantų, o jie pakeičiami nuolatiniais maždaug po 4-6 mėnesių. Implantacija galima, kai trūksta vieno ar kelių dantų ir tais atvejais, kuomet pacientas yra netekęs visų dantų.

Nors kelias nėra trumpas, tačiau rezultatai to verti. Po implantacijos žmogui pilnai atstatoma kramtymo funkcija, o pojūtis ir estetinis vaizdas – tarsi natūralių dantų. Tiesa, pagerėja ne tik fizinė žmogaus savijauta, bet ir emocinė būklė – nelieka nepilnavertiškumo jausmo, grįžta pasitikėjimas savimi.

Call Now Button