Norite šypsotis bet susilaikote dėl vaizdo, kuris nedžiugina?

Neestetiški priekiniai dantukai opi problema, kuri psichologiškai smukdo net pačius didžiausius optimistus. Juk daili šypsena pristato mus visuomenei, o savo pirminę būklę pakeitę, sugedę dantys tarsi sako, jog per mažai dėmesio skiriame sau. Kražių odontologijos klinikos specialistai tikina, jog vienas patikimiausių šypsenos atstatymo būdų – estetinis ir funkcinis dantų protezavimas porceliano laminatėmis.

Kokiais atvejais geriausias pasirinkimas – laminatės?

Laminatės – tai plonytės porceliano plokštelės, kurios yra dedamos ant dantų paviršiaus, paslepiant įvairius estetinius trūkumus. Holivudo šypseną laminatėmis galima sukurti bet kokio amžiaus žmonėms, kurių priekinių dantų forma ir padėtis lanke yra netaisyklinga, dantų spalva yra papilkėjūsi ar pageltusi, erzina dideli tarpdančiai ar patamsėjusios plombos. Laminatės taip pat puikus sprendimo būdas ir žmonėms, kurie yra patyrę dantų traumas, kurių metu atsirado nuskilimai.

Odontologai tikina, jog dažnai sulaukia klausimo – rinktis estetinį plombavimą ar laminates?

Išties šios dvi odontologinės procedūros turi panašumų, tačiau ilgalaikiai rezultatai kiek skiriasi. Laminatės kitaip nei plombos nekeičia spalvos, nepraranda blizgesio, tiksliai nusėda ant dantų paviršiaus ir yra itin tvirtos. Džiugi žinia ir tai, jog net itin tamsūs dantys gali virsti baltais, ko kartais neįmanoma padaryti estetinio plombavimo metu. Kiekvienam pacientui pagal veido proporcijas individualiai galima pritaikyti idealiai tinkančią laminačių formą ir spalvą. Taip pat vertėtų atminti, jog laminatės džiugins pirmine išvaizda gerokai ilgiau nei estetinis plombavimas. Laminatėms nereikalinga speciali priežiūra – poliravimas. Viskas, ko reikia – kruopšti burnos ertmės higiena namuose ir apsilankymas pas gydytoją odontologą profesionaliai burnos higienai kas pusmetį.

Protezavimas laminatėmis netinkamas tik, kai dantys yra negyvi, labai pažeisti karieso, likę mažai sveikų sienelių – tokiais atvejais greičiausiai reikės protezavimo vainikėliais. Reikėtų atminti, jog dantų laminatės yra skirtos tik estetiniam dantų tobulinimui, o ne esminių dantų ligų gydymui.

Nauja šypsena per kelis vizitus

Šiuolaikinės odontologijos technologijos taupo brangų žmonių laiką – kokybišką bei ilgalaikį dantų korekcijos rezultatą įmanoma pasiekti vos per kelis vizitus, neinvestuojant milžiniškų sumų.

Kaip viskas vyksta? Prieš protezuojant laminatėmis dantys yra minimaliai nušlifuojami iš priekinio paviršiaus, jeigu reikia ir iš tarpdančių bei gomurinio paviršiaus. Tuomet nuimami antspaudai ir pritvirtinamos laikinosios laminatės. Nuolatinės dantų laminatės pagaminamos dantų technikų laboratorijoje, tačiau net ir šiuo laikotarpiu garantuojamas visiškas komfortas ir dantų estetika su laikinosiomis laminatėmis, kurios atrodo itin natūraliai. Sekančio vizito metu gydytojas odontologas nuima laikinas laminates ir pricementuoja porcelianines laminates prie nušlifuotų dantų. Priklausomai nuo laminačių skaičiaus, procedūra trunka vos iki kelių valandų.

Anot gydytojų odontologų, dantų restauravimas laminatėmis nesukelia jokio skausmo. Tai – viena mažiausiai invazyvių odontologijos procedūrų, o medžiagos, iš kurių yra gaminamos laminatės, puikiai sukimba su danties paviršiumi.

Call Now Button