Ortodontinis gydymas

Kreivi pasisukę aplink savo ašį dantys, netaisyklingas sąkandis dažnam iš mūsų sukelia diskomfortą, slepiame savo šypseną.

Esant netaisyklingam sąkandžiui  greičiau dėvisi dantys, gali būti nevienodas dantų nudilimas : sužemėja sąkandis tik vienoje pusėje, ar nudyla tik priekiniai dantys.

 

Ortodontinio gydymo reikalingumas

Ortodontines problemas sukelia įvairios priežastys, viena jų – kvėpavimo takų ligos. Kai vaikas dažnai kvėpuoja pro burną, neteisingai auga žandikauliai ir pradeda formuotis netaisyklingas sąkandis. Per anksti pašalinus ėduonies (karieso) apimtus pieninius dantukus, esant įvairiems žalingiems įpročiams iš vaikystės (pirštų čiulpimas, pieštuko kramtymas), gali vystytis netaisyklingo sąkandžio formavimosi procesai. Pačias paprasčiausias problemas lengvai pastebi patys pacientai ar jų tėveliai. Tačiau yra tokių, kurias nustato tik specialistai. Todėl rekomenduojame pasikonsultuoti su Kražių odontologijos klinikos gydytoju ortodontu ne tik tada, kai patys esame nepatenkinti savo ar savo vaikų dantų išvaizda, bet ir profilaktiškai, kai vaikams yra 8–14 metų. Tuo metu itin aktyviai auga vaikų veidas. Laiku pastebėjus abiejų žandikaulių ir dantų padėties sutrikimus ir pritaikius atitinkamą ortodontinį gydymą, galima koreguoti beveik visas sąkandžio problemas. Be to, jauname amžiuje didelę dalį kreivų dantų galima ištiesinti išimamais ortodontiniais aparatais (plokštelėmis).

Inovatyvi ortodontija su „Invisalign“ kapomis

Daugumai svarbiausia, kad gydymas praeitų efektyviai ir problemos būtų išspręstos, taip pat svarbu, kad šis gydymas būtų kuo mažiau matomas. Ortodontinėms problemoms spręsti taikomos įvairios priemonės: metalinės ir keraminės kabės (breketai), įvairių konstrukcijų plokštelės, funkciniai aparatai, išoriniai tempimo aparatai, gomurio plėtimo aparatai, retenciniai aparatai, ortodontiniai mini implantai, aparatai, išlaikantys vietą dantims (anksti netekus pieninių dantų), aparatai, padedantys atprasti nuo blogų įpročių (liežuvio kaišiojimo, pirštų čiulpimo, kvėpavimo pro burną). Kražių odontologijos klinika rekomenduoja Jums inovacinį ortodontijos būdą – „Invisalign“ kapas.

 

„Invisalign“ kapų privalumai

„Invisalign“ sistema – tai plonytės, permatomos „kapos“, kurios, uždėtos ant dantų, net žiūrint iš arti, praktiškai nepastebimos. Tai patogi ir lengvai pritaikoma dantų padėties koregavimo sistema, todėl yra labai populiari visame pasaulyje ortodontinio gydymo priemonė. Aplinkiniai net nepastebės, kad nešiojate kapas!

Visos „Invisalign“ kapos gaminamos individualiai, gydymo planavimas vyksta išmania „Technology ClinCheck®“ programa, kuri parodo, kokie pokyčiai vyks su Jūsų dantimis ir kaip jie judės gydymo metu, tad galima labai tiksliai matyti viso gydymo eigą ir matyti, kaip Jūsų dantys atrodys gydymo pabaigoje.

Gydymas „Invisalign“ kapomis ypatingas ir tuo, kad, palyginti su gydymu kabėmis (breketais), paprastai nebūna dažnų vizitų pas gydytoją ortodontą. Kapos nelūžta kaip breketai ir neatsiranda duriančios vielos, kuri keltų didelį nerimą ir reikėtų kuo greičiau apsilankyti pas savo ortodontą. „Invisalign“ kapos yra labai saugios ir neprireikia skubių vizitų pas gydytoją, taip taupomas Jūsų laikas.

Gydymo „Invisalign“ kapomis etapai

Palyginti su gydymu kabėmis (breketais), etapų yra mažiau. Gydymas kabėmis (breketais) yra pakopinis: pirmas etapas – dantys yra tiesinami, antras – koreguojamas sąkandis, trečias etapas – sąkandis detalizuojamas. Gydant „Invisalign“ sistema, pirmą ir antrą etapus galima sujungti į vieną etapą, tad gydymas sutrumpėja.

Gydant „Invisalign“ sistema, dantys turi būti sveiki, sugydyti ir suplombuoti. Stipriai pažeisti dantys turi būti protezuoti laikinais vainikėliais. Kapos pagaminamos visai gydymo trukmei ir dantis gydytis ortodontinio gydymo metu nerekomenduotina. Plombos ar protezai keičia dantų anatomiją, todėl pagamintos kapos gali nebetikti ir jas teks gaminti iš naujo. Jei gydymo metu dantis vis dėlto tenka gydyti, Jus gydantis ortodontas tai turi aptarti su Jūsų odontologu prieš atliekant pakeitimus burnos ertmėje. Dantų implantų padėtys, jei jie planuojami, taip pat turi būti aptarti su gydytoju ortodontu. Kitos estetinės procedūros, tokios kaip balinimas, estetinis plombavimas ir kt., atliekamos baigus ortodontinį gydymą.

Registruotis tel. +370 617 68008

Call Now Button