Dantų šalinimas ir burnos chirurgija

Kražių odontologijos klinikoje atliekamos šios burnos chirurgijos procedūros ir operacijos:
  • dantų šalinimas,
  • protinių ir retinuotų (neišdygusių) dantų šalinimas,
  • danties šaknies viršūnės rezekcija (šalinimas),
  • sinuso pakėlimo operacija,
  • kaulo augmentacijos, kaulo bloko procedūros,
  • gerybinių augliukų šalinimo operacijos,
  • lūpos ir liežuvio pasaitėlio operacijos.

Retinuotų (neišdygusių) dantų šalinimas

Retinuoti dantys – tai susiformavę, tačiau dėl įvairių priežasčių neišdygę dantys. Dažniausiai retinuoti būna iltiniai ir protiniai dantys. Tai vis dažniau pasitaikanti problema, susidaranti dėl to, kad šiuolaikinių žmonių žandikauliai nebėra tokie dideli kaip anksčiau, todėl juose nebetelpa visi dantys, ypač – protiniai. Po dantenomis likę neišdygę dantys gali sukelti skausmą, infekciją, gali spausti ar net sužaloti šalia esančius dantis. Dar nemalonesnė komplikacija, kai retinuotą dantį supantis maišelis prisipildo skysčių ir perauga į cistą. Negydoma cista gali išlenkti žandikaulį, pakenkti šalia esantiems dantims ir nervams, išsivystyti į auglį. Kražių odontologijos klinikos specialistai pataria kreiptis į mūsų kliniką, jei turite retinuotų, iš dalies retinuotų ar kreivai išdygusių dantų. Kruopščiai įvertinę jų būklę, specialistai patars, kokios procedūros reikalingos, kad būtų užkirstas kelias ligoms ir komplikacijoms.

Danties šaknies viršūnės rezekcija

Danties šaknies viršūnės rezekcija atliekama tada, kai kitu būdu neįmanoma pasiekti infekuotos danties šaknies viršūnės. Chirurginės procedūros metu išvalomi infekcijos židiniai, nupjaunama uždegimo apimto danties šaknies viršūnė ir ji užplombuojama.
Danties šaknies rezekcijos procedūra neleidžia infekcijai plisti, padeda išsaugoti dantį ir jo funkcionalumą.

Sinuso pakėlimo operacija

Sinuso pakėlimo operacija atliekama tais atvejais, kai reikalingi implantai, bet žandikaulio kaulas per žemas. Taip atsitinka netekus viršutinių krūminių dantų – viršutinio žandikaulio sinusai nusileidžia žemyn ir sumažėja kaulo aukštis. Neskausmingos operacijos metu atliekamas sinuso pakėlimas ir sudaroma tinkama vieta implantams.

Kaulo augmentacijos procedūra

Kaulo augmentacijos (priauginimo) procedūra reikalinga tada, kai kaule nebepakanka vietos implantui. Tai reiškia, kad kaulas yra sunykęs, nes netekus danties atrofavosi viršutinis ir apatinis žandikauliai. Kaulo augmentacijos procedūros metu priauginamas nuosavas paciento (alogeninis) arba dirbtinis (ksenogeninis) kaulas. Operacija gali būti atliekama bet kokioje žandikaulio vietoje. Per 4–6 mėnesius po augmentacijos kaulas prigyja ir tada galima atlikti dantų implantaciją. Kaulo augmentacija taikoma ir gydant periodonto ligas. Šiuo atveju pakeičiamas pažeistas kaulo audinys ir apsaugomi šalia esantys dantys, jiems suteikiama geresnė atrama.

Lūpos ir liežuvio pasaitėlio operacijos

Lūpos arba liežuvio pasaitėlio operacijos atliekamos tada, kai pasaitėlis yra per trumpas. Jei liežuvio pasaitėlis yra per trumpas, pacientui sunku tinkamai tarti kai kuriuos garsus, kūdikiams – sunku tinkamai maitintis. Be to, gali išsivystyti tarpas tarp apatinių priekinių dantų. Kai vaikams pradeda augti pieniniai dantys, svarbu stebėti, ar neatsiranda tarpas tarp viršutinių priekinių dantų. Toks tarpas reiškia, kad per trumpas yra lūpos pasaitėlis. Ir liežuvio, ir lūpos pasaitėlio pakirpimo operacijos dažniausiai nėra sudėtingos. Kražių odontologijos klinikoje šios operacijos paprastai atliekamos per pusvalandį.

Registruotis tel. +370 617 68008

Call Now Button