Dantų protezavimas

Šiuolaikinė odontologija žmogui gali pasiūlyti labai daug gydymo būdų. Deja, pacientams ne visada paprasta pasirinkti, koks gydymas jiems geriausias.

Kražių odontologijos klinikos tikslas – padėti pacientams pasirinkti tinkamą, reikalingą gydymą ir kokybiškai jį atlikti.

Klinikoje atliekamos šios protezavimo paslaugos:

 • bemetalės keramikos (porceliano) laminatėmis – priekiniams dantims;
 • bemetalės keramikos užklotais – krūminiams dantims;
 • vainikėliais (metalo keramikos, cirkonio oksido keramikos, stiklo keramikos) priekiniams ir krūminiams dantims;
 • tiltiniais protezais – kai trūksta vieno ar kelių dantų;
 • išimamais protezais (plokšteliniais, lanko atraminiais) – esant dideliems dantų eilių defektams;
 • protezais ant implantų.

Estetinis dantų protezavimas porceliano laminatėmis

Tai labai plonos, tik 0,3–0,5 mm storio porceliano plokštelės, skirtos estetiniam bei funkciniam priekinių dantų protezavimui.

Porceliano laminatės rekomenduojamos tais atvejais, kai:

 • danties audinių defektai (pažeidimai) dideli ir jiems atstatyti naudojamos didelės restauracijos;
 • priekinių dantų forma ir padėtis dantų lanke netaisyklinga;
 • priekinių dantų spalva pakitusi (negyvi arba tetraciklino pažeisti dantys);
 • tarpai tarp dantų platūs, neestetiški;
 • dantų pigmentas tamsus ir jo negalima pašalinti balinant;
 • po traumos, kai reikia atkurti dalį nuskilusio danties;
 • nepakankamas dantų aukštis (žemi dantys);
 • daug neestetiškų plombų.

Palyginti su kitais dantų restauravimo būdais, porceliano laminačių pranašumai – neginčijami:

 • porcelianas labai gerai sukimba su emaliu;
 • danties audiniai gerai toleruoja porcelianą, jis nesukelia alergijos;
 • nusidėvi mažiau nei dantys, atkurti estetinio plombavimo metu (porceliano fizinės savybės artimos emaliui, o plombos – dentinui, sluoksniui, esančiam po emaliu);
 • nekeičia blizgesio (estetinės restauracijoms reikalingas periodinis poliravimas);
 • laminatės nekeičia spalvos, yra atsparios kavos, arbatos ar rūkalų poveikiui (kietinant, polimelizuojant kompozitus, atsiranda kraštinis plombų nevientisumas, pralaidumas, nusidažymas);
 • nušlifuojama mažiau danties audinių, nei dedant karūnėles ar plombuojant didelės apimties defektus (dantų vainikėliui nušlifuojama 63–72 proc. danties audinio, o laminatėms – tik nuo 3 iki 30 procentų. Tai ypač danties audinius tausojantis mikroprotezavimo būdas);
 • net labai tamsios spalvos dantis galima paversti ypač baltais (estetinio plombavimo būdu tamsius dantis paslėpti ne visada galima);
 • laminatės funkcionuoja 15 ir daugiau metų (plombos – 3–7 metus);
 • pasiekiama aukščiausio lygio estetika.

 

Pasirinkus laminates, paprastai užtenka 2–3 vizitų pas gydytoją odontologą. Per pirmąjį vizitą dantys redukuojami (šlifuojami) tik paviršiniame emalio sluoksnyje, nuimami dantų atspaudai, parenkama porceliano spalva ir forma. Per antrąjį vizitą laminatės pamatuojamos ir cementuojamos.

Tiems, kas siekia maksimalaus estetinio rezultato, Kražių odontologijos klinikos specialistai siūlo rinktis porceliano laminates, nors jos ir yra brangesnės nei metalo keramikos vainikėliai. Svarbu žinoti, kad porcelianas išsiskiria itin dideliu patvarumu, estetiškumu, skaidrumu ir natūralumu, tad ši investicija į grožį ir ilgaamžiškumą atsipirks su kaupu.

Užklotai

Tai dar viena mikroprotezavimo rūšis. Jie naudojami, kai yra didesnių krūminių dantų pažeidimų. Užklotai gaminami iš kompozicinės medžiagos, porceliano arba aukso.

Metalo keramika

Metalo keramikos karkasas gaminamas iš metalo, o išorė padengta porceliano apdaila. Dėl šios konstrukcijos savitumo metalo keramikos protezai yra tinkamesni krūminiams dantims protezuoti, nes metalo keramikos karkasas yra nepralaidus šviesai, o tai yra būtina sąlyga siekiant natūralumo priekinių dantų srityje. Be to, metalo sąlytis su audiniais dažnai sukelia burnoje problemų – gali kilti dantenų uždegimas, atsirasti spalvos pakitimų, alergija.

Bemetalė keramika

Bemetalė keramika yra laidi šviesai, dantys atrodo natūraliai. Modernios medžiagos, naudojamos estetinėms restauracijoms, turi savybių, labai artimų natūralaus danties savybėms: tiek estetinėms (spalva, skaidrumas), tiek fizikinėms ir cheminėms (tvirtumas, atsparumas nusidėvėjimui). Dabar metalas gali būti visiškai pakeičiamas porcelianu.

Cirkonio keramika

Cirkonio keramikos protezai itin estetiški ir labai tvirti. Jų gamybai vietoj metalinio karkaso naudojamas cirkonio oksido karkasas, kuris yra laidus šviesai bei danties spalvai, todėl, uždėjus keramikos apdailą, dantys atrodo labai natūraliai. Tvirtumu toks protezas prilygsta metalo keramikai. Cirkonio keramika – puikus protezavimo būdas tiek priekiniams, tiek šoniniams dantims, esant pavieniams ar dideliems dantų eilių defektams.

Lanko atraminiai protezai

Šie protezai siūlomi pacientams, kurie turi didelius dantų eilių defektus ir sutinka nešioti išimamą dantų protezą. Jis tvirtinamas prie dantų specialia kabliukų sistema, kuri užtikrina protezo stabilumą kramtant. Be to, mažiau dengia burnos gleivinę, todėl leidžia liežuviui lengviau artikuliuoti garsus.

Elastinė plokštelė

Elastinės plokštelės gaminamos iš tam tikros rūšies plastiko. Šis plastikas nesukelia alergijos pacientams, kurie anksčiau buvo alergiški akrilui ir metalui – medžiagoms, naudojamoms akrilinėms plokštelėms gaminti. Elastinių plokštelių konstrukcijoje t nebėra „neestetiškų“ metalinių kabliukų, jie keičiami į skaidrius ar atitinkančius dantų spalvą, estetiškus, puikiai priglundančius prie likusių dantų ir dantenų, turinčius gerą fiksaciją ir stabilumą kabliukus. Protezo pagrindas gaminamas taip pat iš skaidraus, peršviečiamo, rausvos spalvos plastiko, todėl susilieja su natūralia dantenų spalva, taigi protezas atrodo natūraliai ir nepastebimai. Be to, protezas yra plonas ir lengvas, greitai prisitaiko burnoje, yra labai patogus, todėl prie jo greitai priprantama. Protezo beveik neįmanoma sulaužyti.

Protezavimas ant implanto

Atlikus implantaciją, po 4–6 mėnesių pradedami protezavimo darbai. Ant implanto fiksuojama protezinė atrama, kuri gali būti metalinė arba cirkonio.
Kiekvienas pacientas ir kiekviena situacija yra individualūs, tačiau teisingai ir tiksliai parinkti bei pagaminti dantų protezai beveik nesiskiria nuo nuosavų dantų. Kviečiame registruotis gydytojo konsultacijai Kražių odontologijos klinikoje. Jos metu gydytojas odontologas paaiškins, kuris dantų protezavimo būdas Jums tinkamiausias, apskaičiuos procedūros kainą.

Dantų plokštelės

Dantų plokšteles siūlome tais atvejais, kai nėra galimybės protezus fiksuoti prie dantų ar implantų. Plokštelės gali būti pilnos arba dalinės. Tai priklauso nuo to, kiek burnoje yra dantų. Burnoje plokštelės gali būti fiksuojamos specialiais klijais. Pacientui taip pat tenka pratintis prie pasikeitimų burnoje, tam tikrą laiką gali kilti sunkumų kalbant ar valgant. Vis dėlto pripratus prie dantų plokštelės, gyvenimo komfortas padidėja, pacientas gali laisvai kalbėti ir valgyti. Kražių odontologijos klinikos gydytojas ortopedas, įvertinęs jūsų burnos būklę, parinks tinkamiausią protezavimo būdą, supažindins su burnos priežiūra ir higiena po procedūros.

Registruotis tel. +370 617 68008

Call Now Button