Vaikų odontologija

Vaikų dantų gydymas ir opiausia vaikų dantukų problema yra dantų ėduonis.

Pirmieji vaiko vizitai pas odontologą yra vieni svarbiausių, nes jie palieką pirmąją patirtį, nuo kurios priklausys kaip noriai vaikai ateityje rūpinsis savo dantimis ir lankysis pas gydytojus.

Mieli, tėveliai, nepamirškite, kad vaikų dantimis reikia pradėti rūpintis jau nuo pirmų išdygusių dantukų, juos valyti drėgnu marlės tamponėliu, kad mažiau kauptųsi apnašos. Svarbu žinoti, kad privalu gydyti ne tik nuolatinius, bet ir pieninius vaiko dantukus, nes negydomi jie gali sukelti nuolatinį skausmą, taip pat per anksti pašalintas pieninis dantis gali nulemti kreivą nuolatinių dantų dygimą. Pieniniai dantys yra svarbūs ir normaliam veido ir žandikaulio formavimuisi.

Vaikai turi pratintis valytis dantis nuo mažų dienų, iki 6-7 metų vaikams dantis valytis turi padėti tėvai, nes vaikų judesiai iki tokio amžiaus dar nebūna pilnai koordinuoti.

Vaikų dantų gydymas ir opiausia vaikų dantukų problema yra dantų ėduonis. Ženkliai sumažinti dantų ėduonies atsiradimo tikimybę padeda laiku atliktas dantų silantavimas. Silantai – tai skysta plombinė medžiaga, kuria dengiami sveiki nuolatiniai 6-14 metų vaikų dantys, taip siekiama dantis apsaugoti nuo ėduonies pažeidimų. Įvairių šalių mokslininkų duomenimis, ėduonis krūminių dantų vagelėse sudaro 50–88 proc. visų vaikų ir paauglių dantų ėduonies atvejų. Lietuvoje atlikti tyrimai rodo, kad 69,4 proc. 7–8 metų vaikų krūminių dantų kramtomųjų paviršių yra pažeisti ėduonies.

Geriausia silantus aplikuoti dygstant nuolatiniams dantims – 5-8 m. (dygsta pirmieji nuolatiniai krūminiai dantys), bei 9-13 m. (dygsta kapliai ir antrieji krūminiai dantys).

Apie 12-14 metus baigiasi vaikų pieninių dantų kaita į nuolatinius. Dėl hormoninių procesų keičiasi ir burnos ertmės audinių struktūra bei mikroflora. Ir būtent šiuo laikotarpiu labai didelis gingivito ir periodontito pavojus. Todėl labai svarbu reguliariai atlikti ir profesionalią burnos higieną – dantų valymui nuo apnašų ir dantų akmenų. Taip pat gydytojas odontologas apžiūrės ir įvertins kramtymo sutrikimo lygį, atsiradusį sąkandžio keitimosi periodu ir parinks, rekomenduos tinkamiausius sprendimus, kaip elgtis šiuo periodu. Šiuo laiku labai dažnai atsiranda ir ortodontinės problemos, t.y. kreivų dantų augimas, sąkandžio sutrikimas, žandikaulių dydžių neatitikimas, netaisyklinga dantų padėtis, tad šiuo laiku gydytojas odontologas yra labai svarbus, laiku pastebėję problemas išvengsite sudėtingo, brangaus ir ilgai trunkančio gydymo ateityje.

Dantų sveikata labai priklauso nuo gerų įpročių, tad juos reikia formuoti jau nuo mažų dienų:

  • reguliarus dantų valymas ne mažiau kaip du kartus per dieną
  • subalansuota mityba, tinkamas mitybos režimas
  • reguliarūs apsilankymai pas gydytoją odontologą (vieną arba du kartus per metus – privalomai)

Registruotis tel. +370 617 68008

Call Now Button