Estetinis plombavimas

Estetinės odontologijos tikslas – tiesiogiai burnoje restauruoti pažeistus dantų audinius (ėduonį, senas plombas), taip pat koreguoti dantų formą, spalvą, išsidėstymą dantų lanke, esant nedideliems defektams.

Jei dantis reikia restauruoti didesne restauracija, geriau rinktis estetinį protezavimą.

Daugelis žmonių estetinį plombavimą supranta tik kaip priekinių dantų rekonstrukciją, tačiau šiuolaikiniai gydymo metodai ir medžiagos leidžia funkcionaliai bei estetiškai atkurti ir krūminius dantis, jų anatominį kramtomąjį paviršių – kauburėlius, vageles. Tai saugo dantis nuo savaiminio nudilimo, užkerta kelią sąkandžio žemėjimui, kramtymo efektyvumo prastėjimui. Tačiau ir šiuo atveju verta prisiminti, kad tai duoda teigiamų rezultatų tik esant nedideliems dantų defektams ir likus pakankamai sveikų savų danties audinių. Taigi estetinė odontologija panaikina priežastis, dėl kurių iki šiol negalėjote plačiai ir nuoširdžiai šypsotis, nes neturėjote ar nepavyko išsaugoti gražių, sveikų dantų.

Estetinio plombavimo procedūra

Kražių odontologijos klinikoje estetinį plombavimą atlieka labai profesionalūs ir kruopštūs kaip juvelyrai gydytojai. Atliekant estetinį plombavimą, preciziškai tiksliai sluoksnis po sluoksnio, atkuriami prarasti danties audiniai, keičiama, tobulinama danties forma, dydis, spalva. Taip pat sukuriama natūrali ir graži danties išvaizda. Estetinio plombavimo metu stengiamasi išsaugoti kuo daugiau sveikų danties audinių, pašalinami tik pažeisti. Tai ypač tausojantis estetinio plombavimo būdas.

Estetinio plombavimo privalumai:

 • puikus estetinis vaizdas;
 • jei defektas nedidelis, pašalinami tik pažeisti, gadinantys estetinį vaizdą audiniai, tuomet danties audinių netenkama mažiau, nei protezuojant;
 • greitas sprendimas (tereikia vieno ar kelių vizitų);
 • nėra laboratorinių procedūrų – sutaupomas laikas, finansai;
 • nuskilus restauracijai, galima lengvai pakoreguoti vieno vizito metu;
 • ypač tinka vaikams ir jaunimui nuskilus dantims;
 • gali būti gydymo kabėmis (breketais) alternatyva, tačiau norint dantis „ištiesinti“ estetiškai plombuojant, visada dantį reikia šlifuoti, todėl jei dantys visiškai sveiki, geriau rinktis ortodontinį gydymą.

Estetinio plombavimo pagrindiniai minusai

 • Kad ir kokie estetiški kompozitai būtų, estetinės restauracijos turi ir trūkumų.
  Kompozitai polimerizuojant (kietinant helio lempa) traukiasi (1,2–3,5 %) – dėl ko ilgainiui gali atsirasti kraštinis plombų nevientisumas, pralaidumas, nusidažymas, kitaip tariant, išsivystyti antrinis ėduonis (kariesas), spalvos pakitimai.
 • Jei defektas didelis (reikia dengti visą danties paviršių priekiniame dantyje ir atkurti daugiau nei pusę danties vainiko krūminiame dantyje) danties audinių nušlifuojama tiek pat, kiek renkantis estetinį protezavimą, o kartais ir mažiau – protezuojant laminatėmis, užklotais.
 • Plombinių medžiagų nusidėvėjimas yra maždaug du kartus didesnis nei natūralaus danties. Porceliano restauracijos dėvisi kaip dantų emalis arba lėčiau. Tai galima pagrįsti tuo, kad kompozitas atitinka dentino, o ne emalio fizines savybes, todėl geriausia kompozitais restauruoti tik dentiną, o emalį atkurti keraminėmis (porcelianinėmis) restauracijomis – laminatėmis, užklotais. Sukandimo aukštis iš esmės priklauso nuo krūminių dantų, tad jeigu keliuose krūminiuose dantyse yra didelės plombos, metams bėgant gali pažemėti visas sąkandis (dėl plombinės medžiagos nusidėvėjimo) ir atsirasti sąnario patologijų.
 • Po tam tikro laiko estetinės restauracijos praranda blizgesį (tai susiję su plombinių medžiagų nusidėvėjimu), todėl estetiškai plombuotus priekinius dantis reikia periodiškai poliruoti, kad būtų atnaujinta mikrostruktūra ir grąžintas blizgesys.

Visiems šiems trūkumams jau yra sprendimas – tai mikroprotezavimas laminatėmis, užklotais.

 

Estetinio plombavimo procedūros trukmė

Procedūros trukmė priklauso nuo restauruojamų dantų skaičiaus, sudėtingumo, todėl gali užtrukti nuo kelių iki keliolikos valandų. Po dantų restauracijos praėjus dviem savaitėms būtina apsilankyti pas gydytoją odontologą, plombavimo rezultatams įvertinti. Esant poreikiui galima korekcija.

Būsena po estetinio plombavimo procedūros

Po plombavimo procedūros dėl pasikeitusios dantų formos, padėties gali kuriam laikui sutrikti dikcija (tam tikrų garsų tarimas). Gali pasireikšti nemalonus pojūtis – dantenų maudimas, paraudimas, valant dantis galimas kraujavimas. Galima nevienoda plombuotų dantų spalva dėl dantų išsausėjimo, bet problema išsisprendžia. Kai dantys vėl prisigeria skysčių, jų spalva suvienodėja. Visas adaptacinis periodas užtrunka iki dviejų savaičių, o kartais ir ilgiau.

Mūsų patarimai po estetinio plombavimo

Po estetinio plombavimo patariame nevartoti dažančių maisto produktų (juodos kavos, arbatos, burokėlių, raudonojo vyno ir pan.), nesidažyti lūpų.
Nerekomenduojame naudoti balinamųjų pastų, nes jose esančios rūgštys ir abrazyvinės dalelės subraižo estetinių plombų paviršių. Netinka pastos su cholheksidinu – sudaro tamsų apnašą; o pastos su žolelėmis gali naikinti estetinių plombų blizgesį.
Dantų šepetėlį geriausia naudoti minkštą arba vidutinio kietumo.
Venkite kąsti kietus maisto produktus ir medžiagas (vaisių kauliukus, kaulus, keptą duoną ir pan.).
Jeigu dantys jautrūs, galite naudoti dantų jautrumą mažinančias pastas ar specialų kremą. Dėl šių priemonių Jums patars Kražių odontologijos klinikos gydytojas.
Jei Jums buvo skirtos apsauginės dantų kapos (dėl bruksizmo), estetinių restauracijų apsaugai būtina kapą užsidėti kiekvieną naktį.

Estetinių plombų poliravimas

Praėjus 6–12 mėnesių po estetinio plombavimo procedūros, rekomenduojame atvykti į Kražių odontologijos kliniką burnos ertmės profilaktiniam patikrinimui. Jo metu gydytojas apžiūrės ir informuos Jus apie estetinių restauracijų būklę, matys, ar naudojate tinkamas dantų priežiūros priemones, patars, o esant reikalui (neblizgant restauracijos paviršiui) – dantis nupoliruos. Estetinių restauracijų poliravimas reikalingas Jūsų dantų grožiui ir sveikumui palaikyti.

Gydytojo odontologo profesionali konsultacija ir kaina

Kiekvienas atvejis yra individualus ir tik konsultacijų metu įvertinama pažeistų audinių būklė, kokia besikreipiančio žmogaus dantų spalva ir forma, koks yra dantų išsidėstymas žandikaulyje, kokios plombos, vainikėlių kokybė ir patvarumas, ir tik po to Kražių odontologijos klinikos specialistai rekomenduoja Jums efektyviausius estetinio dantų koregavimo metodus ir apskaičiuoja gydymo paslaugų kainą.

Registruotis tel. +370 617 68008

Call Now Button