Dantų balinimas
Dantų balinimas – tai paprasčiausias būdas kiekvienam žmogui pasipuošti gražia šypsena.Kražių odontologijos klinika siūlo dantų balinimą kapomis, dantų balinimą su sistema „Beyond“ ir vidinį pavienių dantų balinimą.
Dantų balinimas kapomis – tai būdas, kai klinikoje padaromi Jūsų dantų atspaudai ir laboratorijoje pagaminamos individualios kapos. Kapos pripildomos balinamojo gelio ir dėvimos dvi valandas per parą.
Dantų balinimas su sistema „Beyond“ – tai pažangiausias dantų balinimo būdas, kuris sujungia halogeną ir LED šviesą į švelniai mėlyną balinimo šviesos spektrą. Dėl to galime greitai pašalinti šlakus iš vidinės danties struktūros. Tai inovatyvi technologija, turinti pažangiausią filtravimo sistemą – 30 lęšių. Šviesos filtravimo sistema neleidžia prasiskverbti kenksmingiems ultravioletiniams spinduliams į danties audinius (dantis neperkaista) ir tai užtikrina pacientui saugumą ir komfortą po procedūros.
Vidinis pavienių dantų balinimas – tai endodontiškai gydytų (negyvų) dantų balinimas po šaknų kanalų gydymo. Šiuo būdu balinami tik priekiniai dantys.
Dantų balinimo kapomis privalumai
- Taip pat saugus balinimo būdas, nes dantys prie balinimo medžiagos pratinami po truputį, užsidedant kapas porai valandų.
- Tik Jūs patys nuspręsite, kokių baltų dantų norite, t. y. kontroliuosite, kiek laiko šis balinimas truks.
- Atsiradus dantų jautrumui, balinimą galėsite nutraukti, o vėliau jį pratęsti, kai jautrumas praeis. Taip pat kaip pagalbinę priemonę mes Jums pasiūlysime jautrumą mažinančią priemonę, t. y. medžiagą, kurią naudosite, jei dantys taps jautresni.
- Drąsiai rekomenduojame šį neagresyvios terapijos dantų balinimo būdą!
Dantų balinimo kapomis atmintinė
Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad pacientams, alergiškiems karbamido peroksidui ar kitoms sudėtinėms balinimo želės dalims, balinti dantų negalima. Šią procedūrą rekomenduojama atidėti nėščiosioms, maitinančioms moterims, asmenims iki 18 metų. Svarbu įsidėmėti, kad dantų balinimo metu plombos spalvos nesikeičia, bąla tik danties audiniai, todėl dantų balinimą reikia atlikti prieš estetinį plombavimą, kad gydytojas odontologas plombos spalvą galėtų parinkti pagal išbalintus dantis. Estetinį plombavimą galima atlikti praėjus 2–3 savaitėms po paskutinės balinimo procedūros, nes tik per 2–3 savaites iš danties audinių visiškai pasišalina balinimo medžiagos reagentai, trukdantys restauracinei medžiagai susijungti su dantimi.
Mūsų patarimai dantų balinimo kapomis metu
- Balinimo metu rekomenduojame nevartoti dažančių maisto produktų, gėrimų, nerūkyti.
- Pavartojus dažančių maisto produktų ar gėrimų, gerai išskalauti burną vandeniu, jei įmanoma – išsivalyti dantis.
- Jeigu balinimo metu dantys tampa jautresni, rekomenduojame dantis valyti dantų jautrumą mažinančiomis dantų pastomis. Ryte bei vakare dantis galima tepti jautrumą mažinančiu kremu – šį kremą Jums parinks Kražių odontologijos klinikos gydytojas. Nesumažėjus dantų jautrumui arba atsiradus skausmui, kreipkitės į savo gydytoją odontologą.
Dantų balinimo kapos nešiojimas
- Prieš eidami miegoti, išsivalykite dantis dantų pasta ir tarpdančių siūlu.
- Ant švirkšto uždėkite vieną iš komplekte esančių aplikatorių. Kad atidarytumėte aplikatorių, reikia nulaužti jo galiuką, bet išsaugokite jį, kad panaudoję švirkštą galėtumėte uždaryti aplikatorių.
- Kapų pagrindą padenkite plonu želės sluoksniu, želės nereikia tepti per daug.
Uždarykite aplikatorių ir išsaugokite švirkštą kitai procedūrai. Vienas švirkštas skirtas 3–5 procedūroms. - Uždėkite kapas ant dantų. Nuvalykite želės likučius nuo dantenų pirštu arba šepetėliu.
- Būkite su kapomis per naktį arba tiek, kiek rekomendavo Jūsų gydytojas odontologas. Minimalus nešiojimo laikas – 2 valandos.
- Išsiėmę kapas, išvalykite dantis dantų šepetėliu. Kapas išplaukite vandeniu ir išvalykite dantų šepetėliu. Sausai nušluostykite ir įdėkite į specialią dėžutę.
Dantų balinimo kapomis trukmė ir atsargumo priemonės
Vidutiniškai dantų balinimas kapomis trunka 1–2 savaites ir baigiamas, kai pasiekiamas norimas rezultatas. Pakartotinio vizito pas gydytoją odontologą metu įvertinami balinimo rezultatai.
Dantų balinimo kapomis metu dantys ir dantenos gali tapti jautresni. Tokiu atveju pabandykite naudoti truputį mažiau balinimo želė arba trumpiau laikykite kapas ant dantų. Būkite ypač atsargūs, kai dedate kapas ant dantų, ir pašalinkite želę, jeigu jos pateko ant gleivinės. Saugokite, kad želės nepatektų ant odos ir į akis. Jeigu jaučiate diskomfortą ar dantų skausmą, kreipkitės į savo gydytoją odontologą.
Dantų balinimo kapomis šalutinis poveikis
Balinant dantis kapomis, gali būti juntamas dantų jautrumas arba gleivinės dirglumas. Gali atsirasti gleivinės uždegimas. Nurijus želės ir jai patekus į virškinamąjį traktą, gali skaudėti gerklę ir pykinti. Po kapų uždėjimo ant dantų pašalinkite želės likučius pirštu arba šepetėliu. Jeigu ir toliau jaučiamas dantų jautrumas ar gleivinės dirglumas, nors ir laikomasi visų atsargumo priemonių, nebenaudokite želės ir kuo greičiau kreipkitės į savo gydytoją odontologą.
Laikymo sąlygos ir galiojimo terminas
Želę laikykite vėsioje vietoje arba šaldytuve, kad užtikrintumėte maksimalų želės veiksmingumą. Pakuotę laikykite toliau nuo šilumą skleidžiančių daiktų ar tiesioginių saulės spindulių. Nenaudokite želės, jeigu pasibaigęs galiojimo terminas (žr. ant pakuotės).
Dantų balinimo su sistema „Beyond“ privalumai
- Tai pažangus ir saugus dantų balinimo būdas, užtikrinantis greitą efektą. Testais įrodyta, kad po dantų balinimo su „Beyond“ sistema, dantų baltumas pakyla per 5–6 pakopas VITA skalėje. Pacientai iš karto gali pamatyti rezultatą.
- Dantų balinimo procedūros greitis. Tik per 30 minučių dantų patamsėjimas, kuris formavosi ne vienus metus, dingsta.
- Patikimumas ir saugumas. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad vandenilio peroksido naudojimas dantims balinti yra efektyvus ir saugus. Įrodyta, kad dantų balinimas vandenilio peroksidu nepakeičia ir nepažeidžia dantų struktūros, tik suteikia jiems baltumo efektą, o balinimo gelis yra veikiamas šaltos šviesos žemoje temperatūroje ir tai minimaliai dirgina dantų nervus. Dantenos balinimo metu yra apsaugomos specialia medžiaga.
- Išbalina dantis ilgesniam laikotarpiui, metams ir daugiau, net po kurio laiko dantys neatgauna prieš tai buvusio tamsesnio atspalvio, t. y. nebebūna tamsūs, pilkesni, kaip buvo prieš balinimo procedūrą.
Dantų balinimo su sistema „Beyond“ eiga
Balinant dantis su „Beyond“ balinimo lempa, balinimo gelis veikiamas aukšto intensyvumo mėlynos šviesos spinduliu. Specialiojo optinio proceso metu pašalinami žalingi infraraudonieji ir ultravioletiniai spinduliai. Balinimo metu balinimo medžiaga aktyvuoja dantyje esantį deguonį, kuris ne tik nuvalo dantų paviršių, bet ir išvalo nešvarumus ir šlakus iš dentino kanalų (danties struktūros). Efektyviai išvalomos visos apnašos, susidariusios nuo susikaupusio maisto, dažančių maisto produktų ir gėrimų ar medikamentinių preparatų.
Dantų balinimo su sistema „Beyond“ rezultatas
Rezultatas priklauso nuo tokių faktorių kaip žmogaus amžius, dantų struktūra, kasdienė burnos higiena ir dantų priežiūra. Balinant su sistema „Beyond“, dantys pabąla nuo 4 iki 10 atspalvių. Vidutiniškai pašviesėja 8 atspalviais. Svarbu žinoti, kad kiekvieno žmogaus dantų išbalimo riba yra individuali.
Mūsų patarimai prieš dantų balinimo procedūrą
- Negyvi dantys, plombos ir vainikėliai nebąla, todėl plombavimą ar protezavimą reikia atlikti po balinimo, pritaikant spalvą prie naujos šviesesnės dantų spalvos.
- Jei yra restauracijos, dantų balinimas gali jas paveikti.
- Prieš dantų balinimą rekomenduojame atlikti profesionalią burnos higieną, kurios metu nuvalomos minkštos apnašos nuo emalio paviršiaus bei pašalinami dantų akmenys, kad balinimo procedūra būtų saugi ir išgautų efektyviausią, maksimalų rezultatą.
Atvejai, kai dantų balinimo procedūros nerekomenduojamos
- Vaikams iki 18 metų. Dantų balinimas gali pažeisti nervą, sukelti ilgalaikį jautrumą.
- Nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims.
- Asmenims, sergantiems dantenų ligomis.
- Asmenims, alergiškiems peroksidui.
- Asmenims, kurių dantų audiniai pažeisti ėduonies (karieso).
- Asmenims, kurių dantenos pažeistos daugybinės recesijos (dantenų atsitraukimas).
Endodontiškai gydytų (negyvų) dantų balinimas
Tai vidinis pavienių dantų balinimas po šaknų kanalų gydymo. Į suformuotą danties ertmę dedama speciali balinamoji medžiaga, kuri veikia iš vidaus. Medžiaga laikoma tiek, kol pasiekiami norimi rezultatai. Atsižvelgiant į tai, kokia danties spalva ir koks rezultatas norimas, procedūrą gali reikėti kartoti kelis kartus.
Kražių odontologijos klinika vidinį balinimą rekomenduoja tik priekiniams dantims. Negyvi, patamsėję kapliai ir krūminiai dantys protezuojami – pirmiausia dėl to, kad reikia atkurti susilpnėjusius, suirusius dantų vainikus. Kartu išsprendžiama ir spalvos problema.