Dantų plombavimas – daugeliui gerai žinoma odontologinė procedūra be kurios neįmanoma išsiversti aptikus sugedusį, nuskilusį ar nudilusį dantį. Kražių odontologijos klinikoje kasdien atliekami įvairūs dantų plombavimai, kurie odontologams jau tapo kasdienybe, o pacientams – žingsniu sveikesnių dantų link. Šiandien atsakome į aktualiausius ir dažniausiai užduodamus klausimus apie dantų plombavimą.

Dantų plombavimas, kai atsiranda skylė

Vieną dieną visi dantys tarsi buvo sveiki, o kitą pastebėjote skylutę? Deja, taip jau nutinka daugeliui. Vis tik svarbu žinoti, jog procesas vyksta kurį laiką ir akivaizdžios pasekmės atsiranda tikrai ne per naktį.

Nuo ko viskas prasideda? Anot Kražių odontologijos klinikos specialistų, skylė dantyje yra bakterijų sukelto ėduonies rezultatas. Ėduonį sukeliančių bakterijų yra kiekvieno burnoje, o kartu su maistu jos suformuoja lipnias apnašas, kurios padengia dantis. Jeigu šios apnašos nėra kruopščiai nuvalomos, jos pažeidžia išorinį danties sluoksnį – emalį. Šioje stadijoje atsiranda kariozinė dėmė. Jeigu ėduonis toliau plinta į vidurinį danties sluoksnį – tada ir atsiveria ertmė.

Kaip bebūtų gaila, tačiau šioje stadijoje stebuklingų metodų, kurie padėtų savaime išnykti dantyje atsiradusiai skylei, tikrai nėra. Vienintelė išeitis – dantų gydymas ir plombavimas. Kaip atliekama procedūra? Gydymo metu odontologas pašalina pažeistus danties audinius, o išvalytą ertmę užpildo plombine medžiaga. Taip atkuriama funkcionali danties forma ir grąžinamas estetinis vaizdas.
Kiekvienam pacientui vertėtų atminti – jokiais būdais negalima ignoruoti atsiradusios skylės. Net, jeigu ji nėra didelė ir nesukelia diskomforto. Laiku neužplombavus danties, kariozinė ertmė didėja ir pacientas pajunta skausmą. Blogiausia tai, jog ilgas delsimas gali privesti ir prie danties netekimo. Pastebėję bet kokius pokyčius dantyje, užsiregistruokite vizitui į Kražių odontologijos kliniką.

Dantų plombavimas dėl mechaninių pažeidimų

Jau niekam ne paslaptis, kad odontologijoje plombinės medžiagos sprendžia ne vieną problemą. Šiais laikais sudėjus profesionalias priemones ir odontologų kvalifikaciją įmanoma išgauti pačius geriausius rezultatus. Kokiais dar atvejais dantis rekomenduojama plombuoti?

Su amžiumi dantys dėvisi, tad natūralu, jog ir natūralus dantų paviršius dyla. Ta pati problema gali varginti ir jauno amžiaus žmones, kuriems būdingas naktinis griežimas dantimis – bruksizmas. Dėl dantų dilimo gali būti pažeistas emalis arba atsidengęs net antras danties audinys – dentinas. Dar blogiau, jei problema yra įsisenėjusi ir jau yra didelis kramtomųjų dantų paviršių praradimas, kurį lydi net ir sąkandžio sužemėjimas.

Jei situacija dar nėra stipriai pažengusi, odontologai rekomenduoja nieko nelaukti ir kreiptis į kliniką. Esant nedideliam dantų nudilimui atliekamas dantų plombavimas kompozitinėmis plombomis, kurių fizikinės savybės yra artimos dantų emaliui bei turi mažą nusidėvėjimo koeficientą. Plombavimo metu atkuriami natūralūs danties kauburėliai ir vagelės, o tai svarbu ne tik dėl estetikos, bet ir kokybiškos kramtymo funkcijos. Tiesa, jei dantų nudilimas yra stiprus, odontologai rekomenduoja kitas danties atkūrimo procedūras – mikroprotezavimą ar danties atstatymą vainikėliu.
Primename, jog plombomis galima pasiekti ir puikių estetinių rezultatų. Estetinis plombavimas rekomenduojamas esant danties nuskilimams, nepageidaujamiems tarpams ar pakitusiai dantų spalvai.

Ar verta bijoti dantų plombavimo?

Dantų plombavimas kadaise kėlė ne pačias maloniausias emocijas, tačiau šiandien tai jau praeityje. Odontologai užtikrina pacientams komfortą procedūros metu ir po jos.
Svarbu suprasti, jog šiandien gydytojų odontologų prioritetas – suplombuoti dantį taip, jog jis būtų kuo artimesnis pirminei savo išvaizdai ir funkcijai. Danties plombavimo metu, atsižvelgiant į natūralią danties anatomiją, plombinė medžiaga yra sluoksniuojama. Iš pradžių dedama minkštesnė plombinė medžiaga, panaši į dentiną, o ant viršaus uždedamas kietas emalio sluoksnis. Taip atkuriama natūrali danties struktūra – minkštesnė plomba viduje nekliudo kramtant, o kietas emalis užtikrina danties tvirtumą.

Dažniausiai prieš plombavimą taikoma vietinė nejautra, todėl procedūros metu pacientas nejaučia jokio skausmo ar diskomforto. Nereikėtų jaudintis ir dėl poprocedūrinio laikotarpio. Varginantys skausmai tikrai nekamuos. Tiesa, normalu, jog po danties gręžimo, praėjus nuskausminamųjų vaistų poveikiui galimas lengvas maudimas. Vis tik maudimas praeina greitai, o rezultatas džiugina ilgą laiką.

Siekiantiems visuomet turėti sveikus dantis, rekomenduojama įsidėmėti odontologų aukso žodžius – dantims būtina kruopšti priežiūra namuose, profesionali burnos ertmės higiena ir profilaktiniai apsilankymai odontologijos klinikoje.

Call Now Button