Dantų gydymas

Dantų plombavimas, arba terapinis gydymas, taikomas labiausiai paplitusioms burnos ertmės ligoms, tokioms kaip dantų ėduonis (kariesas), gydyti.

Dantų ėduonį sukelia besikaupiančiose apnašose esančios rūgštys. Ėduonis atsiranda, kai bakterijos, pasiekusios emalį, jį demineralizuoja.

 

Jei pajuntate, kad dantis tapo jautresnis saldžiam maistui, reaguoja į šaltą arba karštą maistą, ima dilgčioti ar net skaudėti, nedelsdami kreipkitės į Kražių odontologijos kliniką: didelė tikimybė, kad reikalingas ėduonies gydymas. Ėduonį taip pat rodo ir atsiradęs nemalonus burnos kvapas bei danties paviršiuje matomos dėmelės. Laiku pradėjus gydyti ėduonies pažeistą dantį, užkertamas kelias tolesniam danties pažeidimui ir komplikacijoms.

Kražių odontologijos klinikoje dantims plombuoti naudojamas naujausios kartos šviesoje kietėjantis kompozitas (helio plomba), pieniniams dantukams plombuoti naudojame kompomerines plombas. Danties plombavimo metu gydomas danties pažeidimas, grąžinama taisyklinga anatominė danties forma, atkuriama kramtymo ir estetinė funkcija.

Mūsų klinikoje atliekamos šios plombavimo procedūros:

 • dantų ėduonies gydymas,
 • dantų plombavimas,
 • nekokybiškų plombų keitimas,
 • nuskilusių dantų atkūrimas plombomis,
 • dantų erozijų ar pleištinių defektų gydymas,
 • dantų nusidėvėjimo (nudilimo) gydymas,
 • dantų estetinės funkcijos atkūrimas.

Ėduonies profilaktika

Didėjant ir gilėjant danties ėduoniui (kariesui), pažeidžiama pulpa. Toks ėduonis jau yra komplikuotas, jo gydymas sudėtingesnis. Kad išvengtumėte ėduonies ir galimų komplikacijų, rekomenduojame reguliariai tikrintis dantis, 1–2 kartus per metus atlikti profesionalią burnos higieną, taisyklingai valyti dantis. Vaikams išdygusius nuolatinius dantis reikia iš karto dengti silantais.

MŪSŲ PATARIMAI PO DANTŲ PLOMBAVIMO

 • Plombavimo procedūrą Kražių odontologijos klinikoje atlikęs odontologas Jums paaiškins ir pamokys, kaip elgtis pirmosiomis dienomis ir kaip prižiūrėti dantis, kad rezultatas džiugintų kuo ilgiau.
 • Po plombavimo pirmąją dieną nerekomenduojame vartoti dažančių maisto produktų (burokėlių, mėlynių, kavos, arbatos, raudonojo vyno ir kt.), nesidažyti lūpų, nerūkyti. Porą savaičių po plombavimo Jums gali būti sunkiau tarti kai kuriuos garsus. Tai normalus burnos ir veido adaptacijos laikotarpis.
 • Tikrąjį estetinio plombavimo procedūros rezultatą vertinkite po maždaug dviejų savaičių. Per šį laiką dantys geria drėgmę ir šiek tiek keičia spalvą, todėl reikalingas tam tikras laikas, kad susiformuotų tikroji spalva ir atsikurtų gleivinės būklė.
 • Po terapinio ir estetinio plombavimo patariame naudoti dantų pastą, turinčią mažai arba visai neturinčią abrazyvinių medžiagų. Dantų šepetuką rinkitės minkštą arba vidutinio kietumo, taip pat galite naudoti ultragarsinius dantų šepetėlius.
 • Ne tik po odontologijos procedūrų, bet ir bendrai burnos higienai rekomenduojame reguliariai naudoti tarpdančių siūlą, tarpdančių šepetėlius ir burnos skalavimo skystį.

Registruotis tel. +370 617 68008

Call Now Button