Dantų implantacija

Dantų implantacija, tai danties atkūrimas praradus vieną ar kelis dantis.

Tai pažangiausias šių dienų būdas atstatyti prarastus dantis, nešlifuojant bei kitaip nepažeidžiant šalia esančių dantų. Šio proceso metu į žandikaulio kaulą įsriegiamas danties šaknies formos titano implantas ant kurio fiksuojamas danties protezas.

Daugeliu atveju būtent dantų implantacija yra bene vienintelė išeitis dantų funkcionalumo ir struktūros atstatyme. Psichologinis momentas, kai nėra danties, dantų yra pakankamai sudėtingas, implantai sugrąžina mums pasitikėjimą savimi ir mes vėl galime drąsiai šypsotis!

Straumann implantai – šveicariška kokybė už protingą kainą!

Dantų implantas yra sriegiamas į tą pačią vietą, kurioje buvo natūralus dantis, nenukenčia kramtymo kokybė, žandikauliui tenka būtina apkrova, kaulas apsaugomas nuo nykimo ir svarbiausia išlaikomas estetinis vaizdas.

Kas sudaro implantą, kad jis atstoja gyvą dantį?

Pagrindinę dalį sudaro titaninis implantas (šaknis). Implanto dydis yra praktiškai toks pat, kaip ir atitinkamo natūralaus danties šaknies. Implantas yra įsriegiamas į kaulą ir paliekamas be papildomos apkrovos 2–6 mėnesiams, kol įvyksta pilnas suaugimas. Kai implantas yra įsitvirtinęs kaule, į implantą yra įsukama kita jo dalis, speciali titaninė detalė, vadinama atrama (“abutmentu”). Atrama leidžia užfiksuoti paskutinę pritvirtinamą implanto dalį – dirbtinį danties vainiką. Dažniausiai vainikėlis yra tvirtinamas jį prisriegiant prie implanto. Vainikėlio spalva, forma parenkamos taip, kad kuo tiksliau atkartotų greta esančių dantų savybes, todėl ši restauracija atrodo visiškai natūraliai.

Dantų implantacija, pagrindinės priežastys, kodėl verta atlikti

 • Žandikauliai apsaugomi nuo nykimo
  Jei prarasti dantys nėra atkuriami juos implantuojant, ilgainiui žandikauliai ima nykti, todėl žmogus gali atrodyti gerokai senesnis nei yra iš tiesų, nes apatinio trečdalio dalis leidžiasi į apačią. Jei po kurio laiko nusprendžiama dantis implantuoti, tokiu atveju gali prireikti papildomų procedūrų – kaulinio audinio priauginimo ar sinusų pakėlimo.
 • Natūraliai atrodantys dantys
  Implantuojant ir protezuojant dantis yra visada siekiama, kad atkurti dantys atrodytų kur kas natūraliai, tad tiek priekiniai ar krūminiai dantys bus pilnai atkurti ir turės estetinę išvaizdą.
 • Pilnavertė kramtymo funkcija
  Implantas, kaip ir danties šaknis, apsaugo žandikaulio kaulą nuo sunykimo ir visiškai atstato prarastą kramtymo funkciją. Protezuojant ant implantų atkuriama ir maksimali estetika. O su šiais dalykais ateina ir komfortas.
 • Dantų implantai neabejotinai gali būti vienas palankiausių pasirinkimų, kada siekiama atkurti prarastus dantis. Šis pasirinkimas yra ilgaamžis, atkurti dantys atrodo labai natūraliai, o kramtymo funkcija tampa visavertė. Tik implantavimas gali padėti apsaugoti žandikaulius nuo nykimo, tai svarbu renkantis dantų atkūrimo metodus.
 • Ilgaamžis sprendimas
  Joks kitas dantų atkūrimo būdas negarantuoja tokio ilgaamžiškumo kaip dantų implantai. Įprastai dantų implantai tarnauja net kelis dešimtmečius ar dar ilgesnį laiką, todėl galite būti visiškai ramūs, kad greitu metu procedūros neteks kartoti.

 

Ar dantų implantai yra saugūs?

Dantų implantai yra pasaulyje pripažintas, saugus ir pažangiausias būdas atkurti prarastus dantis. Šiuolaikiniai implantai pasižymi aukštu biosuderinamumu ir nesukelia jokių alerginių organizmo reakcijų. Kai pacientas laikosi tinkamos burnos higienos ir nepamiršta lankytis pas savo gydytoją, implantai gali tarnauti ir visą gyvenimą.

Kaip prižiūrėti implantuotus dantis?

Prigijus implantui dantys prižiūrimi įprastu režimu: valomi 2-3 kartus per dieną, naudojamas dantų siūlas ir burnos skalavimo skystis. Ypatingai svarbu kruopštus tarpdančių valymas dantų siūlu ir tarpdančių šepetėliu. Nešiojantiems protezus ant implantų rekomenduoju naudoti  namų sąlygoms pritaikytą burnos higienos aparatą – pulsuojančios vandens srovės išvalo tarpdančius ir masažuoja dantenas.
Įprastai protezuoja ir pilnai atkuria danrį 6-8 savaitėms po implanto įsriegimo, o naudojant unikalius Straumann implantus protezuoti galima jau po 3-4 savaičių!

Kaulo priauginimas

Kaulo priauginimas yra chirurginė procedūra atliekama tam, kad būtų galima atstatyti trūkstamo kaulo kiekį. Kaulo priauginimo operacija gali būti atliekama panaudojant dirbtinus kaulo pakaitalus (kaulo augmentacinę medžiagą). Procedūros dėka yra atstatomas kaulo kiekis, tose vietose, kur yra kaulo trūkumas dantų implantavimui. Šios procedūros reikia, kai žandikaulio pločio ir aukščio padėtis trukdo sėkmingai įstatyti dantų implantus. Žandikaulio kaulo irimą dažniausiai sukelia trūkstamas dantis ar rimta periodonto liga. Šios procedūros taip pat gali prireikti sergant periodontitu arba netekus danties per sužalojimą.

Registruotis tel. +370 617 68008

Call Now Button