Vieniems dantų netekimas – lyg iš giedro dangaus, kitiems – didelės odontologinės problemos nesėkminga baigtis apie kurią buvo galima numanyti kurį laiką. Tiesa, kad ir kokios priežastys lemia dantų netekimą, ši situacija nemenkai supurto iš vidaus kiekvieną. Estetika, kramtymo funkcijos sutrikimas ir daugybė kitų padarinių, kurie prisideda prie suprastėjusios gyvenimo kokybės. Kražių odontologijos klinikos ekspertai atviri – netekus vieno, kelių ar visų dantų reikia juos atstatyti nedelsiant. Kokį dantų protezavimo būdą pasirinkti?

Šiuolaikinė odontologija kiekvieną dieną žengia sparčiais žingsniais pirmyn, todėl viena esminių užduočių pacientams – įsivertinti savo situaciją, galimybes, pasidomėti teikiamomis paslaugomis, pasitarti su gydytojais odontologais ir priimti sau palankų sprendimų. Deja, daugeliui pacientų sunku objektyviai įvertinti dantų protezavimo metodus, kurių yra ne vienas, todėl šiandien odontologai pasakoja apie dantų atstatymą tilteliu ir implantais.

Tradicinis dantų protezavimo metodas tilteliu

Dantų atstatymas tilteliu yra tradicinis protezavimo būdas, kuris odontologijos praktikoje taikomas jau daugelį metų. Šis protezavimo metodas yra fiksuotas ir ilgalaikis, o pagrindiniai jo privalumai – natūralus estetinis vaizdas, pagerinta kramtymo funkcija ir daugeliui prieinama kaina.

Kas tas dantų tiltelis? Iš esmės pavadinimą galima suprasti beveik tiesiogiai. Toks protezavimo metodas tilteliu sujungia tarpą tarp dviejų dantų. Dantų tiltelį sudaro po karūnėlę iš abiejų pusių ir vienas arba du dirbtiniai dantys per vidurį. Karūnėlės yra tuščiavidurės ir yra užmaunamos ant gretimų dantų. Tokiu būdu užtikrinama, kad tiltelis nesislankiotų, neklibėtų ir laikytųsi tvirtai. Taip gali būti atstatyti vienas ar keli dantys, kurių netekote dėl gedimo ar kitų priežasčių.

Tokį dantų protezavimo metodą išbandė ne vienas pacientas ir tuo džiaugėsi. Tiesa, prieš apsisprendžiant vertėtų suprasti, kodėl šis dantų atkūrimo būdas šiandien jau nėra įvardijamas geriausiu. Norint dantis protezuoti tilteliu, teks paaukoti du nuosavus savo dantis. Ką tai reiškia? Jų šalinti tikrai nereikės, tačiau nušlifuoti bus būtina. To nebus įmanoma išvengti, nes tuščiavidurės karūnėlės bus tvirtinamos būtent ant nušlifuotų nuosavų dantų. Taip pat vertėtų žinoti ir tai, jog šie šoniniai dantys turi būti pakankamai stiprūs ir sveiki, nes jiems teks didžiulė apkrova ne tik dėl tiltelio, bet ir kramtymo.

Gydytojai odontologai pabrėžia ir tai, jog dantų tiltelis anatomiškai tikro danties neatstoja pilnai, nes nėra atkuriama danties šaknis. Ne paslaptis, jog danties šaknis yra nematoma, tačiau jos funkcija labai svarbi. Neatkūrus šaknies ilgainiui gali prasidėti žandikaulio kaulo nykimas ir tam tikros veido deformacijos.

Šis protezavimo metodas nėra pats patraukliausias, tačiau ir ne blogiausias. Nepaisant tam tikrų šio dantų protezavimo metodo trūkumų, fiksuotas dantų tiltelis yra tvirtas ir ilgaamžis sprendimas.

Patikimiausias dantų atstatymas implantais

Pasiteiravus specialistų, koks gi patikimiausias dantų protezavimo metodas šiandien, be abejonės išgirsite atsakymą – implantais. Ir ne be priežasties. Ši technologija jau pelnė pripažinimą tiek gydytojų odontologų, tiek pacientų rate. Kodėl? Atsakymas paprastas – tokiu būdu pilnai atstatomas tiek estetinis vaizdas, tiek danties funkcijos.

Dantų implantas – mažas medicininio titano varžtelis, kuris įsriegtas tiesiai į žandikaulio kaulą sukuria atramą naujai danties karūnėlei. Implantai dažniausiai gaminami iš titano, labai stiprios medžiagos, kuri yra biologiškai suderinama su mūsų organizmais. Toks protezavimo metodas nepažeidžia kitų dantų. Implantuojant dantis, aplink esantys natūralūs ar restauruoti dantys nėra šlifuojami. Tiesa, tai vos vienas iš daugelio privalumų.

Visų pirma toks dantų protezavimo metodas apsaugo dantenų ir žandikaulio kaulo recesijos ir atstoja natūralią danties šaknį. Dantų protezavimas ant implantų yra ilgaamžis sprendimas, kuris dažnai gali tarnauti visą gyvenimą. Po dantų protezavimo implantais nesikeičia įprasta burnos ertmės higiena, todėl rūpintis taip atkurtais dantimis yra gerokai paprasčiau. Implantuoti dantys atrodo itin natūraliai, jie yra stabilūs ir pilnai atstato kramtymo funkciją. Taip pat vertėtų žinoti ir tai, jog protezavimas implantais gali būti atliekamas nepriklausomai nuo to, kurioje vietoje danties trūksta.
Ar protezavimas implantais turi trūkumų? Žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą – ne. Tiesa, implanto įstatymui reikalingas chirurginis įsikišimas, o pats procesas užtrunka ilgiau. Protezavimas ant įsriegto implanto galimas tik po 4-6 mėnesių.

Odontologai tikina, jog dantų atkūrimas implantais yra pranašesnis nei dantų tiltelis. Vis tik be mediko konsultacijos nerekomenduojama priimti sprendimo, koks dantų atkūrimo metodas – tinkamiausias. Retai, bet pasitaiko atvejų, kuomet implantai negali būti sriegiami dėl tam tikrų sveikatos būklių ar patologijų.

Call Now Button