Stiprus danties skausmas – vienas nemaloniausių pojūčių. Sunkiai pakeliamus skausmus jaučiantis žmogus neranda sau vietos, negali miegoti, kramtyti maisto ir atlikti kitų įprastų veiklų. Deja, dažniausiai nepadeda net ir nuskausminamieji vaistai, nes šie simptomai įspėja apie infekciją dantų šaknų kanaluose, kurią būtina gydyti odontologijos klinikoje. Ignoruoti problemos jokiais būdais negalima, nes pasekmės gali būti skaudžios.

Dažniausia dantų šaknų kanalų infekcijos priežastis – negydytas kariesas

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog danties skausmai atsirado iš niekur nieko, tačiau tiesa – visai kitokia. Dažniausiai procesai prasideda gerokai anksčiau, o juos pastebi tik vienetai. Anot specialistų, danties kanalas yra infekuojamas, kuomet į jį kokiu nors būdu patenka mikroorganizmai. Nors dantų šaknų kanalų priežastys gali būti įvairios, tačiau dažniausiomis įvardijamos – laiku nediagnozuotas ir negydytas kariesas, dantų įskilimai ar traumos.

Mikroorganizmai, prasiskverbę į danties minkštuosius audinius, sukelia uždegimą danties vidinėje ertmėje – pulpoje, todėl iš pradžių gali būti juntamas danties jautrumas ir retkarčiais pasireiškiantys skausmų epizodai. Šie simptomai – raudona vėliava, jog jau reikia kreiptis į gydytoją odontologą. Jeigu to nepadaroma, uždegimas plinta, o bakterijos patenka į aplinkinius audinius per šaknies viršūnę ir sukelia uždegimą, kuris vadinamas periodontitu. Negydant gresia ir dar didesnės komplikacijos – žandikaulio kaulo tirpimas ar net danties netekimas.

Gydymui reikalinga speciali įranga ir kruopštumas

Nors pacientams gali atrodyti, jog infekcijos gydymas nėra sudėtingas, tačiau išties šis procesas turi būti atliktas itin kruopščiai ir atsakingai. Danties šaknų kanalų gydymui būtinas mikroskopas, kurio pagalba užtikrinami geri ir ilgalaikiai rezultatai.

Gydytojų endodontų teigimu, tokioms problemoms spręsti mikroskopas reikalingas ne be reikalo. Danties vidinė sandara yra labai sudėtinga, tad, siekiant kokybiškų rezultatų, visą kanalų sistemą būtina dezinfekuoti. Naudojant mikroskopą, vaizdas padidinamas iki 24 kartų, todėl įmanoma labai tiksliai nustatyti ir pašalinti pažeistus danties kietuosius audinius, taip atveriant visus kanalus. Dantų šaknų kanalai turi būti kokybiškai hermetizuojami šiuolaikine plombine medžiaga, o dantis tinkamai restauruojamas medžiagomis, kurios apsaugos nuo pasikartojančios infekcijos ir vertikalių šaknies lūžių rizikos.

Dantų šaknų kanalų infekcija pavojinga ir bendrai sveikatai

Infekcija dantų šaknų kanaluose iššaukia ne tik varginantį skausmą, bet ir neigiamai atsiliepia visam organizmui. Sąsajos tarp dantų šaknų kanalų infekcijų ir bendros žmogaus sveikatos jau nėra paslaptis. Mokslininkai patvirtinę, jog infekcija gali būti širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto, artrito, nervinių ligų ar lėtinio nuovargio priežastimi.

Net ir vos juntami skausmo epizodai gali užsukti rimtą įvykių grandinę, tad į nemalonius pojūčius jokiais būdais negalima numoti ranka. Kaip neuždelsti? Dažniausias signalas yra skausmas, kuris gali būti tiek ilgai trunkantis, tiek ūmus ir aštrus ar plintantis į ausį. Tiesa, kartais juntamas tik stiprus maudimas ir pulsavimas. Vertėtų atkreipti dėmesį ir į kitus požymius, nes apie dantų šaknų kanalų infekciją gali pranešti ir danties spalvos pokyčiai, dantenų patinimas ar pūlinių susidarymas. Jeigu patyrėte danties traumą, nedelsiant kreipkitės į odontologijos kliniką. Net, jeigu matomų pažeidimų nėra, būtina įvertinti danties gyvybingumą.

Viena aišku – net ir menkiausi įtarimai dėl infekcijos išplitimo dantų šaknų kanaluose turi būti patikrinti. O ir nejaučiantiems varginančių skausmų, nereikėtų pamiršti profilaktinių apsilankymų kas šešis mėnesius. Tai – geriausias būdas užbėgti įvykiams už akių ir užkirsti kelią infekcijai.

Call Now Button